Τσιτσιπάς: Στους "16" του Indian Wells

Τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στους "16".

Στέφανος Τσιτσιπάς

O Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στους "16" του Indian Wells με ανατροπή επί του Φάμπιο Φονίνι.

Ο Έλληνας τενίστας βρέθηκε πίσω στα σετ αλλά κατάφερε να επιστρέψει και να πάρει τη νίκη επί του Ιταλού σε 2 ώρες και 2 λεπτά (2-6, 6-3, 6-4).

Επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά στο τουρνουά ο Άλεξ Ντε Μινόρ.

Πηγή: novasports.gr

ΧΟΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 25 Οκτ 2021 | 08:58

Μάντσεστερ Γ. – Λίβερπουλ 0-5: Ιστορικός διασυρμός στο Ολντ Τράφορντ

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει ιστορικό χατ-τρικ, η Λίβερπουλ ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη της στο Ολντ Τράφορντ.

22 Οκτ 2021 | 08:44

Ελλάδα: Υποχώρησε μια θέση στο ranking της FIFA

Η ήττα 2-0 της εθνικής Ελλάδος από τη Σουηδία της στοίχισε πέρα από την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 και μια θέση στο ranking της FIFA.

22 Οκτ 2021 | 08:40

Μπόντο Γκλιμπτ-Ρόμα 6-1: Διασυρμός των "τζιαλορόσι"

Η Μπόντο Γκλιμπτ υποδέχτηκε στο "Ασπμίρα Στάντιον" στο Μπόντο, την Ρόμα για την 3η αγωνιστική του Group C, του Conference League και επικράτησε με 6-1.

ΣΤΟ TWITTER 20 Οκτ 2021 | 11:33

Τσιτσιπάς: Ο επόμενος Τζέιμς Μποντ πρέπει να είναι... Έλληνας

Την ώρα που ακούγονται πολλά ονόματα για τον επόμενο 007, ο Στέφανος Τσιτσιπάς "καταθέτει" τη δική του πρόταση στο Twitter.

20 Οκτ 2021 | 08:43

Αντετοκούνμπο: "Ήταν δύσκολο να διαχειριστώ τα συναισθήματα μου…"

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν έκρυψε τη συγκίνηση του κατά τη διάρκεια της απονομής του δαχτυλιδιού.

20 Οκτ 2021 | 08:37

Ο Σαλάχ οδηγεί τη Λίβερπουλ, ο Ντίας την Πόρτο

Το απόλυτο μετά από τρεις αγώνες έχει η Λίβερπουλ, μετά τη νίκη της επί του κακού της "δαίμονα", Ατλέτικο Μαδρίτης.

19 Οκτ 2021 | 13:51

Παναθηναϊκός: "Βλέπει" Φεράρι

Την περίπτωση του Φράνκο Φεράρι φαίνεται να εξετάζουν στον Παναθηναϊκό για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.

19 Οκτ 2021 | 13:45

Άρης: Νίκη από σαράντα κύματα, με πολλαπλά οφέλη!

Για τον Άρη η χθεσινή στη Λαμία δεν ήταν μια απλή νίκη, καθώς του έδωσε πολλά περισσότερα από τους υπερ-απαραίτητους τρεις βαθμούς, σε μια δύσκολη συγκυρία.

BREAK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΤΕΝΙΣ 18 Οκτ 2021 | 20:56

Επιστροφή στη φύση για τον Στέφανο Τσιτσιπά: Αρμέγει αγελάδες στις Αζόρες [βίντεο]

Το road trip του Στέφανου Τσιτσιπά στις εντυπωσιακές Αζόρες στην Πορτογαλία.

18 Οκτ 2021 | 10:09

Τένις: Στην έβδομη θέση η Μαρία Σάκκαρη

Στην πρώτη δεκάδα της παγκόσμιας κατάταξης παραμένει η Μαρία Σάκκαρη. Η Ελληνίδα τενίστρια κέρδισε δύο ακόμη θέσεις και είναι πλέον στην έβδομη θέση της λίστας,

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

ΕΧΑΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 15 Οκτ 2021 | 23:52

Indian Wells: Ήττα από τον Μπαζιλασβίλι και αποκλεισμός για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Νικολόζ Μπαζιλασβίλι και αποκλείστηκε από τα ημιτελικά του Indian Wells με ήττα 2-1 σετ.

"ΠΑΤΑΞΟΝ ΜΕΝ, ΑΚΟΥΣΟΝ ΔΕ" 15 Οκτ 2021 | 12:59