Πέρασαν 21 χρόνια για να βρεθεί πάλι σε τελικό ο Άγιαξ

Καρδιοχτύπησε ο Άγιαξ ο οποίος πήγε... να βγάλει μόνος του τα μάτια του. Τελικά όμως πέρασε αν και έχασε με 3-1 από τη Λιόν και είναι στον τελικό του Europa League.

Καρδιοχτύπησε ο Άγιαξ ο οποίος πήγε... να βγάλει μόνος του τα μάτια του. Τελικά όμως πέρασε αν και έχασε με 3-1 από τη Λιόν και είναι στον τελικό του Europa League. Ο "Αίαντας" είχε νικήσει 4-1 στο πρώτο ματς και έτσι θα παίξει σε ευρωπαϊκό τελικό για πρώτη φορά μετά 21 χρόνια.

Αντίπαλος του στη Στοκχόλμη θα είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πρόκειται για τον 10ο ευρωπαϊκός τελικός του Άγιαξ ο οποίος έχει συνολικά έξι τρόπαια.

Στη Γαλλία οι Ολλανδοί προηγήθηκαν με 0-1 και όλοι θεώρησαν πως το ματς είχε τελειώσει. Οι Γάλλοι χρειάζονταν 4 γκολ, όμως το ημίχρονο τους βρήκε να προηγούνται με 2-1. Στο 80' ο Γκεζάλ με κεφαλιά έκανε το 3-1 και απέμεναν 10 "γεμάτα" λεπτά χωρίς καθυστερήσεις. Τρία λεπτά αργότερα ο Άγιαξ μένει με 10 αλλά το γκολ για τη Λιόν δεν ήρθε ποτέ.

Φωτό: Reuters

`
ΦΟΒΕΡΟ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ 05 Νοε 2020 | 22:31

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Τρομερός ο "Δικέφαλος του Βορρά", σκόρπισε τους Ολλανδούς [Βίντεο]

Με χατ τρικ του ασταμάτητου Ζίφκοβιτς και ένα γκολ του Τζόλη ο ΠΑΟΚ πέτυχε την πρώτη νίκη του στο Europa League, επί της Αϊντχόφεν (4-1)

ΟΙ ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ 05 Νοε 2020 | 15:31

Europa League: ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στη "μάχη" της Ευρώπης

Με την Αϊντχόφεν ο ΠΑΟΚ με Ζόρια η ΑΕΚ για το Europa League

ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 30 Οκτ 2020 | 00:16

Europa League: Όρθιος στη Γρανάδα ο ΠΑΟΚ, ήττα για την ΑΕΚ από τη Λέστερ [Βίντεο]

Μία ήττα και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

ΣΤΗΝ 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 29 Οκτ 2020 | 15:13
ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ 12 Νοε 2020 | 16:31

Κορονοϊός: Συγκινεί άνεργος Γάλλος τενόρος - Επιβιώνει με πατάτες και μακαρόνια και τραγουδάει στο μπαλκόνι του [Βίντεο]

Ο Γάλλος τενόρος Στεφάν Σενεσάλ επιβιώνει με μακαρόνια και πατάτες από τότε που η πανδημία του κορονοϊού ανάγκασε τις αίθουσες όπερας να κλείσουν.

ΣΕ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ 11 Νοε 2020 | 17:50

Viral βίντεο: Υπoστηρικτές του Μπάιντεν χορεύουν το "All I Want For Christmas Is You" - Ενθουσιάστηκε η Μαράια Κάρεϊ

Η Μαράια Κάρεϊ προσθεσε τη σφραγίδα της έγκρισης της και ανάρτησε το viral βίντεο και στον δικό της λογαριασμό στο Twitter.

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ 10 Νοε 2020 | 13:43

Πλημμύρες στην Κρήτη: Καρέ καρέ η διάσωση γυναίκας από τα ορμητικά νερά [βίντεο]

Συγκλονιστικές εικόνες από την διάσωση γυναίκας - Ποτάμια οι δρόμοι από τις πλημμύρες στην Κρήτη

ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ 24 Νοε 2020 | 18:57

Ολυμπιακός: Με 8 απουσίες κόντρα στη Σίτι - Εκτός και ο Ραντζέλοβιτς με κορονοϊό

Χωρίς 8 από τους πιο σημαντικούς παίκτες για τα πλάνα του Πέδρο Μαρτίνς θα παίξει ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι

ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΓΚΗ 24 Νοε 2020 | 12:10

Γιάννης Αντετοκούμπο: Εγινε πλούσιος, αλλά δεν ξέχασε πώς ξεκίνησε- Μοίρασε τρόφιμα στα Σεπόλια... χωρίς κάμερες

Ο MVP του ΝΒΑ Γιάννης Αντετοκούνμπο βρέθηκε στα Σεπόλια στην εκκλησία του Αγίου Μελετίου και μοίρασε τρόφιμα.

ΣΕ 14 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ 24 Νοε 2020 | 11:43

Κορονοϊός: Θετικός ο Τζον Φαν’τ Σχιπ, προπονητής της Εθνικής Ελλάδος

Ο κορονοϊός χτύπησε την πόρτα της Εθνικής και δη του προπονητή ,Τζον Φαν’τ Σχιπ.

ΜΕ ΝΕΟ ΤΕΧΝΙΚΟ 23 Νοε 2020 | 16:51

Super League - Λάρισα: Τέλος ο Γρηγορίου μετά τη δημόσια κριτική του Αλέξη Κούγια - Νέος προπονητής ο Γιάννης Τάτσης

Ο Μιχάλης Γρηγορίου παραιτήθηκε από προπονητής της Λάρισας με τον Αλέξη Κούγια να δηλώνει ότι λυπάται για αυτή την εξέλιξη

ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ 22 Νοε 2020 | 22:49

Superleague: Λύτρωση στο 91' για ΠΑΟΚ, τεσσάρα η ΑΕΚ, στην κορυφή ο Άρης

Πρώτος μαζί με τον Ολυμπιακός στη βαθμολογία ο Άρης, με νίκες συνέχισαν οι δύο "δικέφαλοι"

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΟΙ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ 21 Νοε 2020 | 21:55

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: "Ερυθρόλευκο" το ντέρμπι χάρη στον Κώστα Φορτούνη

Ο Κώστας Φορτούνης με γκολ στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό κόντρα στον Παναθηναϊκό