Γκέλες για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό

Τρεις εντυπωσιακές γκέλες έγιναν στο Σαββατοκύριακο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ολυμπιακός και ΑΕΚ ηττήθηκαν με 1-0 και 2-0 αντίστοιχα, ενώ ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 1-1.

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας ΑΕΚ γνώρισε την πρώτη της ήττα στη Super League με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στο "Θ. Κολοκοτρώνης". Οι Αρκάδες πέτυχαν την πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός. για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε χωρίς νίκη και για δεύτερο συνεχόμενο γνώρισε την ήττα. Οι "ερυθρόλευκοι" έχασαν αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Το «χρυσό» γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κιβρακίδης στο 60'.

Ο ΠΑΟΚ κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Λάρισα με το γκολ του Μάτος, αλλά στο β’ μέρος προτίμησε να κάτσει σε αυτό το προβάδισμα και ο Κριζμάν στο 89' ισοφάρισε.

Λαμία-Πανιώνιος                    2/10

Στη βαθμολογία η ΑΕΚ έχει 13 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ 12 κα ιο Πανιώνιος 11.

Φωτό: Ευρωκίνηση

Περισσότερα από

Αθλητικά

ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ 20 Φεβ 2020 | 11:48

Κύπελλο Ελλάδας: Αυτά είναι τα ζευγάρια για τα ημιτελικά

Τέσσερις ιστορικές μάχες έβγαλε η κληρωτίδα για το Κύπελλο Ελλάδας στο ποδόσφαιρο.

ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ 19 Φεβ 2020 | 21:32

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: «Πράσινο» το τρόπαιο στο «χρυσό σετ»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε στο «χρυσό σετ» τον Ολυμπιακό στο Μαρούσι και κατέκτησε το Λιγκ Καπ βόλεϊ ανδρών

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΙΚΕΛ ΑΡΤΕΤA 19 Φεβ 2020 | 18:16

Ολυμπιακός: Χωρίς Εζίλ και Τορέιρα η Άρσεναλ στο Φάληρο

Δύο πλήγματα δέχθηκε η Άρσεναλ πριν εμφανιστεί στο «Γ. Καραϊσκάκης», αφού Εζίλ και Τορέιρα έμειναν εκτός αποστολής

18 Φεβ 2020 | 17:43

Κινείται νομικά εναντίον του Σμιθ η ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Για τη συμπεριφορά του Σμιθ οι διοικούντες τον ΠΑΟΚ ενημέρωσαν άμεσα τη FIBA, γνωστοποιώντας ό,τι συνέβη την περασμένη Δευτέρα

ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ 18 Φεβ 2020 | 15:39

Σύσκεψη για τα μέτρα ασφάλειας του ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Προ των ευθυνών τους έθεσε τους εκπροσώπους των δύο ομάδων ο αντεισαγγελέας του Αρείου Πάγου Χαρ. Βουρλιώτης

ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΜΑΡΙΝΑΚΗ 17 Φεβ 2020 | 23:43

Ολυμπιακός και Βαλμπουενά συμφώνησαν για έναν ακόμη χρόνο

Τι προέκυψε από την συνάντηση που ο 35χρονος Γάλλος μεσοεπιθετικός είχε με τον μεγαλομέτοχο του Ολυμπιακού Βαγγέλη Μαρινάκη

ΖΗΤΟΥΝ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ 17 Φεβ 2020 | 17:42

Στο ΣτΕ ΠΑΟΚ και Ξάνθη, κατά των αποφάσεων που τίθενται εκτός πρωταθλήματος

Αναφέρουν ότι θα υποστούν τεράστια οικονομική ζημιά πολλών εκατομμυρίων ευρώ, λόγω απώλειας εσόδων από την πώληση εισιτηρίων, τηλεοπτικών δικαιωμάτων, κλπ.

2Η ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 16 Φεβ 2020 | 19:08

Πέμπτη φορά κυπελλούχος Ελλάδος στο μπάσκετ η ΑΕΚ

Σε ένα ματς για γερά νεύρα η ΑΕΚ κατέκτησε το 5ο κύπελλό της.

ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΟΚ 15 Φεβ 2020 | 20:31

"Βράζει" ο Κούγιας με τη διαιτησία: Πέσαμε σε Σέρβο πορτοφολά

Την ώρα που ο Ηλιάδης της Λάρισας έκανε το 1-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Αλέξης Κούγιας προχωρούσε σε δήλωση.

13 Φεβ 2020 | 22:47

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 2-3: Μεγάλη ανατροπή στο βόλεϊ

Ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη επί του Ολυμπιακού με 2-3 σετ στον πρώτο τελικό του «Λιγκ Καπ» παίρνοντας προβάδισμα τίτλου